Fotky z akcí

Již třetí ročník prvomájového socialistického průvodu historických vozidel přetčil svou účastí očekávání nejen pořadatelů. Počasí bylo skvostné, nálada ještě lepší. Trasa vedla tradičně z Boršova od Brejžků, přes Záhorčice, Jamné, Kroclov a přes Kocourov zpět do Boršova. Akci jsme pěkně zakončili s kytarou na zahrádce U Brejžků. Přes stovku fotografií naleznete v galerii.
Konečně foto z minulé Třiadvacítky - osady. Osada byla milá událost, nevyrazilo náís z Budějovic mnoho, ale plno trempů se přidalo cestou. V noci nebyla žádná extra zima, druhý den jsme vzdali poctu Václavu Havlovi v pravé poledne, kdy jsme u ohně drželi minutu ticha, zazpívali hymnu a vypili černé - smuteční pivo. Fotil jsem německých měchovým přístrojem asi z roku 1930, zde je pár fotografií.
S Míšou jsme vyrazili za Vencou na Boubín, abysme si zaběžkovali kolem Borových Lad a druhý den na sněžnicích vystoupili na Boubín. Teploty sepohybovaly kolem -13°C, ale bylo krásné počasí. FOTO.
Silvestr a moje třicetiny jsme oslavili v Boršovině. Program byl bohatý - sjeli jsme si Vltavu ze Zlaté Koruny do Boršova, prohlédli 8mm filmy vlastní produkce, vyvolávali fotky v temné komoře a na nový rok vyrazili na čtyrech motorkách na Ledovou jízdu veteran klubu. ZDE je pár fotek.
Tradiční mezisváteční výšlap na jeden ze šumavských vrcholů, tentokrát na ten nejvyšší. Počasí bylo špičkové! FOTO
První koncert pěvěckého sboru Mendelovy unoverzity, kde jsem se aktivně účastnil., i když jen na několika písních. Hlavní program náležel trubačům, ale náš sbor se určitě stejně líbil víc! ZDE je několik fotek.
Brněnský klub příznivců mopedů této značky si na hodinku pronajal Masarykův okruh v Brně, aby trochu potrápil své stroje. Bohužel bylo zrovna po dešti a tak jezdili někteří jezdci hodně opatrně, někteří ale jeli opravdu na krev. Byla to každopádně legrační podívaná! FOTO
S Petrem Hošťálkem jsme se vydali zúčastnit se prvního ročníku srazu a jízdy motocyklů do r. v. 1929. Ostudu jsme neudělali, Petr jel na N.S.U. 5 HP z roku 1923 a já na jeho DKW ZM z roku 1925. Na jednu hodinku bylo uzavřené centrum města, které projíždělo téměř 80 stařičkých motocyklů. Hojná účast byla i od zn. BMW, podrámové modely byly okrasou celého srazu. Po jízdě jsme navštívili místní muzeum motorových vozidel, převážně vojensky zaměřené a cestou domů také půvabné muzeum v Altmünsteru. Kolem 160 fotografií je TADY.
Fotografie chorob, převážně chorošů, nalezených během terénních hlavních cvičení na Školním lesním podniku - v arboretech Řícmanice, Křtiny, na PR Rakovec a v jejím okolí. Fotky slouží zejména k výukovým účelům. ZDE JSOU.
Jakožto absolvent Gymnázia J. V. Jirsíka a někdejší aktivní člen jeho smíšeného pěveckého sboru Mendík, jsem se zúčastnil pětidenního zájezdu do slovenské vesnice v Rumunsku a vesnice s českou komunitou - Holuboje v Moldávii. Nejen na těchto místech jsme krásně zpívali našim krajanům, kteří se občas také hudebně předvedli. Navštívili jsme také pravoslavný klášter na severu Rumunska, vinařské závody v Moldávii, bohužel jsme vůbec nestihli Kišiněv a slíbené termální lázně. Škoda, že se 3500km muselo stihnout za pouhých pět dní. Museli jsme proto v autobuse sedět celých 72 hodin. Přes 130 fotek TU.
S Míšou jsme projezděli v mžiku střední, severní i západní Čechy s očima vypleštěnýma na reznoucí borové jehličí a pak se vypravili do Weimaru za její spolužačkou Petrou Holoušovou, kde jsme přespali dvě noci. Přitom jsme zajeli do Muzea motorových vozidel v Suhlu, městě slavné zbrojovky, která vyráběla mimo jiné motocykly AWO a Simson. Do programu jsme zařadili i nezapomenutelný výlet po Duryňském lese za tmy bouřky. Asi 150 obrázků je TADY.
Konal se pro Střední zdravotniskou školu z Českých Budějovic a pro Gymnázium svobodného řádu Maltézských rytířů ze Skutče. já se účastnil jako vodácký instruktor a fotograf, Míša jako kuchařka. Pěkně jsme si všichni mákli, počasí nebylo nejlepší, vody málo, ale zážitků spusty. ZDE je asi 150 obrázků.
Tradiční akce opět v netradičním termínu. Za účelem vyhnout se dešti pořadatelé opět změnili termín konání. Stále nechápu, že počasí se řídí právě podle konání tohoto mezinárodního srazu historických vozidel, takže opět lilo. Já se účastnil s Ogarem 350, r. v. 1948, který měl svou premiéru a Michalu Hojdovi jsem zapůjčil BMW R12, šedivku v sanitním provedení. Oba stroje navzdory počasí a náročnému zacházení nezklamaly a všeproběhlo hladce. FOTO
Obrovská veteránská akce na brněnském výstavišti, která trvá až do čtvrtka 9. 6. Měl jsem tu čest vystavit tam naší sanitní BMW R12. Kolem stovky fotek TU.
Další meeting fytopatologické sekce mezinárodní unie pro lesnické výzkumné organizace se konal na samém severu Španělsku, poblíž Santanderu. Bydlela jsem trošku spartansky, ale o to větší kouzlo mělo naše útočiště kouzlo. Bydleli jsme totiž ve stařičkém klášteře s nikterak vysokým luxusem. Já s Pepou Janouškem jsme si úspěšně odprezentovali svoje a vůbec meeting splnil očekávání, příště - za dva roky se koná u nás v Brně! Přes 160 obrázku čeká ZDE.
Krásná komorní akce se konala jedno sobotní dopoledne v Brně. Malý sraz asi padesátky veteránů různého stáří byl zpestřen tombolou s první cenou Babetou, fingovanou, ale velmi působivou havárií Oltcita a doprovázen příjemnou muzikou. Nějako to foto TADY.
Srazu se účastnilo letos již přes 300 historických vozidel a 125 z nich bylo vyrobeno před rokem 1930. Počasí se velmi vydařilo a bylo tedy i dost publika nejen na startu, ale i na trati. Já jel mimo soutěž, jako fotograf, s šedivou sanitní BMW R12 s Míšou. 250 fotek TADY.
Evropský setkání zástupců lesnicko-výzkumných organizací na zámku v Křtinách a přilehlém okolí našeho školního polesí. 75 fotografií TŮDLENCT.
Tradiční hlavní cvičení po arboretech Řícmanice a Křtiny. Foto je zde za účelem výuky - opakování studentů, co na hlavním cvičení viděli. TU jsou ony houby.
Jarní rozpuk lesa mě inspiroval sbalit usárnu a vyšlápnout si do lesa kolem Vltavy a někde přespat. Vyrazil jsem z domu v Budějcích ve dvě odpoledne, došel kamsi za Zlatou Korunu, přespal pod smrkem a druhý den v půl deváté došel do Krumlova. Několik bezvýznamných fotografií ZDE.
S teamem Czechglobe jsem se zúčastnil několikadenní akce, napůl opravdu výletního charakteru, navštívili jsme i úchvatné Javoříčské jeskyně a napůl odborného charakteru - konference týkající se krajinné ekologie, resp. její výuky, v Horce nad Moravou. Součástí konference bylo i splutí meandrovitého úseku Moravy asi na hodinku a půl. Několik obrázků ZDE.
Stalo se to v zámečku Belcredi v Brně-Líšni. Nevěsta byla krásná a ženich sekáč! Hostina proběhla v Penizonu U Richarda v Žebětíně, kde se točilo vynikající pivo všemožných příchutí. Galerie se 180 fotografiemi je ZDE.
Výlet za Míšou domů, na Chodsko. Protáhla mě celým krajem, byli jsme v Domažlicích, v Chodském muzeu, v Klatovech, v Chudenickém arboretu, druhý den jsme pěkným obloukem obešli celý Koloveč a třetí den navštívili Kolovečské muezuem řemesel i s pověstným mlýnem na přemílání starých bab. Nějaké ty fotky jsou TADY.
Využil jsem příležitosti a pozvání do NTM v Praze, spolu s redaktory časopisu Motor Journal, podívat se do čerstvě otevřeného NTM. Muzeum bylo otevřeno po rekonstrukci a velmi se obohatila sbírka motocyklů, zejména o stařičké stroje z meziválečného i staršího období. K vidění jsou i četné neznámé československé značky. K prohlédnutí je 100 fotografií.
Tradiční výlet na víkendové běžky v Jeseníkách s Pecou a jeho partou. Tentokrát nás bylo asi jedenáct. Lepší počasí jsme si nemohli přát. Celou dobu krásně jasno a výborná viditelnost z hřebene. Bydleli jsme na chatě Zvonička u Staré vsi a odtud se první den jelo nahoru, k jelenní studánce a přes chatu Alfrédku zase dolů. Druhý den jsme vyrazili na Rabštejn. Necelých padesát fotek TADY.
S CK Rajbas jsme se s Petrem Hošťálkem vydali na zájezd s dalšími třemi účastníky do Indie a Nepálu. Motocykly zapůjčené v Dilí jsme obdrželi v Rudrapuru  a vyrazili do Nepálu.  Tam jsem navštívili národní parky v nížinách s nosorožci a slony, budhistické kláštery vysoko v Himalájích, kam jsme vyjeli po kamenitých a hlavně prašných silničkách. V Kathmandú jsme si zakoupili také vyhlídkový let na Everest. Celkem jsme najeli kolem 2000 km na úžasných indických strojích Royal Enfield bullet 500 Machismo, vyrobených 2005 - 2008, které ale svým designem a konstrukcí naprosto odpovídají původním Enfieldům vyráběným v Indii v padesátých letech. Byla ta akce naprosto plná nezapomenutelných zážitků. Každý den si člověk uvědomoval, jaké je to nesmírné dobrodružství a jak krásné chvíle prožívá. Něco kolem 1600 fotek najdete ZDE. Promítání fotek se určitě nějaké uskuteční, první bude zřejmě v Greenu, na Kohoutkách, 9. 12. 2010 od 19:00. S Petrem Hošťálkem také o celém zájezdu píšeme knížku. Snad se vše podaří a bude pokřtěna na březnové výstavě Motocykl v Praze.
Proběhlo ve standartních prostorách. V pondělí v rezervaci Coufavá a v úterý arboreta Křtiny a Řícmanici, demonstrace poškození zvěří a pevníku krvavějícího na Proklestu "U konvičky" a kořenovníku vrstevnatého v Rakoveckém údolí. 160 pojmenováných fotek ZDE.
Oslavu jsme uspořádali v prostoru letního dětského tábora ve Strýčičích. Přijela celá rodina, bylo nás tam celkem 18! Uvařili jsme slepičí polévku a výborný srnčí guláš, zazpívali si s kytarou a vůbec se pěkně pobavili. Pár celkem ještě slušných fotek TU.
Ačkoliv jsem v Brně už deset let, letos jsem se této akce zúčastnil poprvé. A až teď vidím, oč jsem přicházel. Prostě nádhera. Kolem 250 vozidel převážně vyrobených do roku 1939 a čtyřtaktních motocyklů do roku 1965, jezdci perfektně dobově oblečeni, módní přehlídka klobouků, krásná klikatá trasa závodu, perfektní počasí. Já se účastnil se startovním číslem 191 s BMW R12, 1940. V sajdě seděl Tomáš Žid. 136 obrázků TADY.
Letos jsem se účastnil s BMW R12, stejnou jako na Křivonosce. není to můj vlastní motocykl, ale dodělával jsem k němu zadní blatník a veškeré příslušenství, karburátor, zapalování, spoustu dalších oprav, ale hlavně celý sajdkár. Motocykl celý závod odjel skvěle, ale bohužel se mu na srazu tak líbilo, že odmítl odjet. Museli jsme ho příští den přitáhnout do Budějovic na laně :-/ FOTKY
Další z opravdu vydařených akcí bylo splutí středního toku řeky Moravy. Jelo nás 15, takže chudák Venca odjel celou řeku sám. Startovali jsme v Rudě nad Moravou a ikdyž byl asi 8cm podstav, docela to jelo pěkně. Celý úsek, který jsme projížděli, vedl většinou lužním lesem nebo kolem pastvin, přes CHKO Litovelské Pomoraví a byl obdivuhodně meandrující a přitom s docela živým proudem a spousta spadanými stromy, kterým se ale šlo většinou vyhnout. knčili jsme u loděnice, kde jsme si půjčili lodě, v Olomouci. Počasí vyšlo skvěle, tábořili jsme většinou na divoko, vařili v kotlíku a i to přispělo, spolu s kytarami ke správné vodácké pohodě a pěknému společnému prožitku. Fotil jsem Exaktou a 24 fotek je zde.
Letos jsem byl opět pozván Tomášem Malinkou na hody k nim do Morkůvek. Je to opravdová nádhera a Čechovi je z toho smutno, když vidí jak tady, na jižní Moravě uchovávají a velebí každičký kousíček mozaiky takové skvostné tradice, kterou dovádí k úžasné dokonalosti. Bylo mi ctí se zúčastnit a jako poděkování... PÁR FOTEK
Vzali se v malém altánku na louce ve dvanáct hodin u mlýna u Černíkovic, poblíž Rychnova nad Kněžnou. Peklo se prasátko a tradičně od Židů bylo nepřekonatelně dobré! S Tomem Májkem a Lindou jsme brnkali na kytary a vše proběhlo v příjemné, neuspěchané a přátelské atmosféře. Přes 200 fotek ZDE.
Opět po roce ve Vrábči, účast hojná, jako vždycky, plno muziky, vůně dvoutaktních koní, krásné počasí a krásná projížďka Blanským lesem se zastávkou ve Lhenicích, kde byly nové soutěžní disciplíny, jako švihání bičem na cíl, jedení papričky a jiné. Fotek moc nemám, fotil jsem jen ze sedla na mobil. TADY jsou.
Dothi meeting organised by Serbian Institute of lowland forestry and environment. Pictures
Krásná svatba mé krásné bývalé studentky a kamarádky proběhla v Brně Židenicích. Dostalo se mi té cti, odvézt k obřadu nevěstu. Fotky z večera radši nemám :-D Zábava byla skvělá! Pekl se vynikající pašík, pilo se moravské víno, hrál seamerický baseball a hrálo se a zpívalo se španělskou kytarou. Fotky z obřadu TADY.
Sl. Galbová je bakalářkou oboru německý jazyk a literatura. FOTO
Závody Českého poháru dračích lodí v Šamoríně, kousek za Bratislavou, na malém jezírku pod hrází Vodního díla Gabčíkovo. Další ze série závodů Českého poháru se konal netradičně na Slovensku, aby se fenomén závodů dračích lodí patřičně rozšířil i na Slovensku. Naše umístění bylo velmi nevalné :-D Fotky bohužel jen z malého kompaktíku TADY.
S Dragonclubem Brno jsme vyrazili opět do jihočeských vod, tentokrát na rybník Svět, počasí bylo dokonalé a pěkně jsme si zazávodili. FOTKY
Závodů jsem se letos hrdě účastnil už jako člen Dragonclubu Brno, nedopadli jsme zrovna nejlépe, ale krásný dojem z celé akce to určitě nepokazilo! Celých 235 fotek ZDE.
Účastnil jsem se s pískovou BMW R12, v sajdě seděl Michal Hojda a na tandemu jeho Rumová Víla. V naší kategorii jsme skončili devátí, docela se dařilo nenabrat trestné body. Celkový počet soutěžících byl něco přes 320!! Závod se vydařil, bylo celkem teplo a déšť jsme rachotem našich skvostů taky nespustili. Asi 130 fotek TADY.
MRozhodl jsem se zainvestovat do své chaloupky a vyměnit střechu. O víkendu 27. - 28. 3. 2010 jsme s bratrem Pájou, Alešem a Bohoušem Kubou shodily starou krytinu a latě. Zezačátku nám pomáhal i Venca Janota, který ale bohužel po demontáži střechy na Špačkárně tak nešťastně skočil se střechy do vleku, že si natáhl kolenní vazy a musel do nemocnice. Jára Janota nám ochotně traktorem všechny staré tašky vyvezl traktorem a rozptýlil kamsi do cesty. Ihned 29. 3. nastoupili pokrývači v čele s panem Václavem Vágnerem a 11. 4. 2010 jsem střechu přebral. Kdyby někoho zajímala cena komplet střechy bez demontáže, která má plochu asi 245 čtverečních metrů a četné lomy a vůbec úhlové problémy :-D, přišla mě na 201 322 Kč s DPH. Dokumentární foto ZDE.
Do Vídně jsme vyrazili s maminou, Pájou a Oktávkou kvůli koncertu maminčina idola Kevina Costnera. Před koncertem jsme se také trochu prošli centrem, stejně jako pak s Pájou večer, během koncertu. Pár fotek zde.
V 9 - 10 lidech jsme vyrazili zaběžkovat do Jeseníků. Dvoudenní trasa vedla z Ramzové, odkud jsme se popovezli lanovkou, přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo, chatu Barborka, kde jsme nocovali, Petrovy kameny, chatu Alfrédka, až do Rýmařova. Počasí první den nebylo nic moc, sněžilo, bylo zataženo, ale druhý den nám to vynahradil. Fotky TŮDLE.
Jako každý rok jsme se opět sešli s několika spolužáky a ostatními kamarády u Matouše Bechynského. Tentokrát jsme sídlili v Matoušovo hájence ve Velké Černoci. Úspěšná naháňka probíhala v honitbě Špičák u Kounova. Střelilo se 23 kusů černé, jeden srnec a jedna liška. Moje fotky TADY
Silvestra jsme letos trávili u Venci Janoty ve Včelné pod Boubínem. Původně jsme plánovali snowboardovat, ale počasí přálo spíš pěším procházkám, a tak jsme si vyšlápli na Boubín a druhý den udělali výlet na hrad Kašperk a do motocyklového muzea v Kašperských Horách. 1. 1. 2010 se konala tradiční ledová jízda VCC České Budějovice. Foto TADY.
Tradiční vandr na Třiadvacítku - osadu se letos konal opět. Počasí nám celkem přálo, žádná extra zima, sníh byl taky. Tradiční vybavení jsme letos trochu vylepšili motorovkou, kterou se ale aspoň udělal kus práce. Sám jsem se zúčastnil jen pobytu na osadě, protože jsem z časových důvodů musel dorazit se sajdou. Foto ze sovětského Zorkije 3-S ZDE.
Naháňka s opět velmi hojnou účastí, tentokrát s vynikajícím počasím. Hojná účast se týkala i černé zvěře. Z mého střeleckého stanoviště jsem viděl prasata čtyřikrát a z toho třikrát na dostřel S-ballu mé brokovnice. Dvě selata jsem tedy ulovil. i když první jen dost ošklivě postřelil. I ostatním se dařilo, takže na výřadu leželo 14 kusů černé zvěře a dokonce jedna laň.  Jednalo se opět  o nadháňku, takže honci v leči spíše slídili se psy, proto střelci ztrávili na štontech celé 3 hodiny. Mně tedy utekly velmi rychle a příjemně. ZDE je fotogalerie.
Naháňky na školním polesí Bílovice nad Svitavou se zůčastnilo 55 střelců, 36 honců a přes 20 psů. Střelila se jen 4 prasata. Počasí bylo otřesné. Celou dobu padal mokrý sníh, takže všichni honci byli promočení, což částečně napravoval výýýtečný gulášek k svačině, kafíčko s rumíčkem a buchtičky. Několik fotek TU.
První letošní naháňka MS Lhenice se konala společně s MS Mičovice a naháněla se Stráž. Už v první leči se střelily 4 prasat. Po Naháňce následovala poslední leč v jídelně JZD. Foto ZDE
Tradiční sraz veteránů v Táboře měl letos již 8. ročník, trasa jízdy spanilosti vedla z Tábora do Chýnova a přes Soběslav zpět, poté následoval závod do vrchu v Čelkovicích.  Já jel se sl. Galbovou a Cucperovou na K-750 a Tomášovi Májkovi jsem půjčil svého 250ccm péráka. Fotky od Míši jsou všechny TADY.
Opět úžasná akce u Tomáše Malinky, za neděli jsme nasbírali přes 1180kg vína a večer si trochu zazpívali ve sklípku, v pondělí bylo na programu pár oprav na Tomášových motocyklech. VOBRÁZKY
S Klubem dračích lodí Brno jsme se zúčastnili finálového závodu Českého poháru dračích lodí na Moravě v Kojetíně. Skončili jsme jak v MIXu, tak v OPENu na čtvrtém místě. 146 fotek zde.
Hned po návratu z předchozí oslavy jsem osdlal BMW, vzal s sebou Michala Hojdu a vyrazili jsme na jižní Moravu, do Morkůvek. Kamarád Tomáš Malinka nás pozval a my s chutí přijeli. Obdivovali jsme naprosto všechno. Muziku, která se s jihočeskými kapelami nedala srovnat jak co do intonace, tak co do výdrže, zkrátka mistři! Děvčata v nádherných krojích... ale hlavně nádhernou atmosféru srdečných a a pro nás netradičně se bavících lidí. Za celé dva dny tančení se mi stalo jen jednou, že by děvče odmítlo jít se mnou tančit - zrovna se utíkala udobřovat s manželem. Malinkovi nás u nich doma hostili přímo královsky a v pondělí jsme mohli i dokonce zaspravovat místní motocykl. Zkrátka nadprůměrně vydařená akce! Fotky TU.
Strýc František Bártík uspořádal oslavu ke svým padesátinám, na vrchu Myslivna v Novohradských horách. S bratrem Pájou jsme vzali kytary, takže bylo o zábavu postaráno. Oslava se myslím velmi vydařila! Několik fotek ZDE.
Tradiční sraz všech kývaček, pionýrů a jiných strojů RVHP se opět konal ve Vrábči. Tentokrát hrála kapela už i v pátek, ale na kytary se také čas našel, v sobotu byla pořádná projížďka se zastávkou ve Lhenicích. Foto TŮDLE.
Na utečeneckém blešáku v Brně jsem za pouhých 500 Kč zakoupil poukaz na seskok na gumovém laně ze Zvíkovského mostu. Rozhodl jsem se ho použít 11. 7. dopoledne, aktivně mě doprovodila sl. Galbová. Bylo to báječné, ale strašně krátké, z těch pár vteřin pádu si toho člověk příliš nepamatuje. Překvapilo mě ale, že to lano člověkem tolik netrhne, jak to často z dálky vypadá. Vše probíhá v děsivém klidu a je tu perfektně vymyšlené. Opravdu se není čeho bát, všem doporučuji! FOTO

Dothimeeting 2009 was organised by Anna Brown in Mundford (England). Some pictures.
S posádkou "Doktorandi z lesárny" jsme se zúčastnili závodu, kde soutěžilo celkem 27 posádek dračích lodí. Skončili jsme na 18 místě, což je celkem k našemu odbornostně i fyzicky ne příliš vynikajícímu týmu celkem dobrý výsledek. Počasí vyšlo také báječně, takže na tuhle krásnou a dobře organizovanou akci, kde jsme všichni poznali spoustu nových fajn lidí, jen tak nezapomenem a nejen to! Příští rok jedem zas a možná že budeme i trénovat ;-) Fotky ode mě jsou tůdlenc, od Kuby tadyklenc.
Opět velmi zdařilý meeting v hotýlku na ostrově půvabného a obrovského jezera v jižním Turecku, asi 150 km od Antálye. Jeli jsme v pěti lidech (Libor Jankovský, Michal Tomšovský, Dáša Palovčíková, Petr Šťastný a já), navázali jsme nové kontakty a přednesli krásné příspěvky, které měly ohlas, k tomu bylo výborné počasí, krááásná příroda, jezero na koupání také ušlo, jídlo výtečné... co víc si přát. Celých 271 fotek TADY.
První schůzka s norskými kolegy z Institutu lesa a krajiny, při které jsme se domluvili kdo, co a přibližně jak budeme v čerstvě zahájeném norsko - českém projektu dělat. Navštívili jsme pokusné plochy se smrky, které budou podrobeny týrání suchem a mimo toho navštívili pár pěkných míst. Škoda, že jsem nemohl s ostatními zůstat déle. Fotky TADY.
V devíti lidech jsme si vyrazili do Budapešti. Navštívili jsme parádní lázně, zemědělské muzeum s úžasnou sbírkou trofejí a velkou zoologickou zahradu, kde bylo možné si téměř každé zvíře pohladit a dokonce krmit! TADY jsou fotky ode mne, od Tomáše Žida TU...
Konference pořádaná Slovenskou akademií věd, kde jsme spolu s Petrem Šťastným a Věrkou Tomešovou přednesli svoje referáty. Druhý den byla také ukázka účinné tlakové injektáže proti klíněnce jírovcové. Druhý den jsme s Petrem Šťastným navštívili pokusnou plochu s jilmy u Banské Štiavnice, kde jsme přespali pod širákem, prohlédli si město a vyšlápli na nejvyšší horu Štiavnických vrchů - Sitno (1009 m n. m.). Celou služební cestu jsme úspěšně absolvovali na sajdkárovém motocyklu K-750, kterému tímto vzdávám hold, protože se vše obešlo bez jediné závady a byla to jeho nejdelší cesta. Škoda, že jsem zapomněl udělat foto motocyklu za ranního rozbřesku nad naší travnatou ložnicí :-)) Foto TADY.
Peklo se selátko, točil se černohorský Kvasárek, hrálo se i na kytary, účast byla celkem hojná, zkrátka vydařená akce, na které nechyběl ani zahraniční spolupracovník Thomas Cech s rodinou. Časem snad doplním i foto od ostatních, zatím moje fotky TADYK. A tůhle fotky od Martina Ernsta.
Seminář o mykorhizních houbách, jejich identifikaci a jejich využití ve školkách. Druhý den semináře byla exkurze do školky v Polsku, kde inokulují sadební materiál mykorhizními houbami. Foto ZDE.
Motocykl by měl absolvovat letošní Veterán rallye Křivonoska, proto je třeba ho po dávné renovaci zpojízdnit. Chvíli trvalo, než po slibování opravdu naskočil a mohl se rozjet. Bohužel se po zahřátí motoru zadíraly dříky výfukových ventilů ve vodítkách, které někdo bohužel vyrobil z oceli. Až se ale vyrobí vodítka bronzová, bude to jistě velmi jezdivý motocykl, se kterým se Hošťálek chystá v září dojet po ose do Brna a absolvovat závod do vrchu v Soběšicích.Série napůl nudistických fotografií ZDE :-))
Abych  mohl příští rok zahájit infekční testy, musel jsem si tento rok dojet pro jilmové sazenice až k Prešovu. Jel jsem Oktávkou s károu z půjčovny, zapůjčenou přesně podle velikosti padesáti kontejnerů s jilmy. Za první den jsem absolvoval cestu Brno - Prešov, cestou na Šariš jsem navštívil Spišský hrad, který mě naprosto uchvátil, ubytoval se v hotelu Šariš, povečeřel v Šarišské izbě Šarišskou kapustnicu a zapil to Šarišem. Druhý den ráno jsem vyzvedl v Školkárském stredisku Šariš v Šarišských Michaľanech 50 jilmů v pětilitrových kontejnerech a vydal se na cestu zpět do Brna. Třetí den ve čtvrtek jsme s Martinem Šrámkem a Ing. Stejskalem z LZ Židlochovice jilmy zasázeli do mezer mezi jasany na pasece Vranovského lesa. Všechno klaplo naprosto perfektně a TADY je 29 fotografií. 
Přátelé, kdo tam nebyl, neuvěří, jak byl krásnej.  Nabitý program v duchu Divokého Západu a vysoký podíl dam ale způsobil, že bar málo vydělával :-))  ZDE najdete vymazlené foto od Martina Čermáka... časem třeba přispěje ještě někdo s troškou do mlýna.
Koncert ska-kapely, kde hraje na mandolínu Jirka Libus a zpívá jeho drahá polovička. Konal se v klubu 100 WATT. Foto ZDE.
Konal se na půdě našeho ústavu, pod vedením Tomáše Čecha z Vídeňského výzkumáku. Pod mikroskopem jsme si prohlíželi mikrohouby, které u nás málo kdo zná a pozná. Fotky jsou z foťáku Tomáše Májka.
12. prosince v 10:00 jsem byl v aule MZLU promován na doktora (Ph.D. za jménem). Vykat mi nemusíte! Foto Tomáš Májek.
A few pictures from a meeting in Florence, especially from the field trip in Pisa and surrounding forests.
Tradiční hlavní cvičení lesního inženýrství proběhlo na lokalitách Lednický zámecký park, Rendez vous, druhý den arboretum Řícmanice, arboretum Křtiny a Rakovec. Foto výukového charakteru ZDE.
Asi 14 motocyklů, povětšinou starých známých se sjelo na dvoudenní akci v malé vísce nedaleko Netolic. Nechyběla ani malá projížďka. Velčer se pořádně řezalo do kytar a v pondělí, 27. vyšel dokonce i článek o akci a s rozhovorem se mnou. Článek napsal Petr Lundák, člen ČZ 150c klubu :-D On je také autorem většiny fotografií. S Liborem Jankovským, Petrem Kupcem,  oběma Tomáši a Pavlínou Šimkovou jsme se účastnili příjemné konference, kdy byla bohužel i jako jednací jazyk uznaná rumunština, takže jsme rozuměli pouze vlastním příspěvkům.  V neděli jsme se pokusili vyšlápnout na Fagaraš, trochu jsme neodhadli vzdálenosti a tak jsme skoro nevylezli z auta. Rozhodně ale bylo na co koukat. Rozhodně bylo co fotit, ale ne vždy jsem s sebou měl foťák, přesto najdete přes šedesát obrázků TADY.
Brali se v překrásném kostele Panny Marie v Křtinách a po obřadu následovalo představení skupiny historického šermu z Bratislavy. Mám jen pár fotek. S Káčkem, Ivankou a Tomášem jsem se účastnili tradičního srazu Dněprů a Uralů na Vysočině, pořádaným Pavlem Kučerou. Počasí stálo prostě za prd, ale i tak jsme si sraz moc užili, včetně dlouhé terénní vyjížďky s broděním. FOTO. With Libor and Tomáš we took part on IUFRO meeting in High tatras, in hotel Patria, which was the most luxury we have personally known. Meeting was devided into two conference days and one day of field trip to Tichá valley and Tatranská zruba - places damaged by wind, infested by Ips typographus and burned. Despite of quite bad weather we had a really nice time. Here are some PICTURES. A meeting organized by our Department of forest protection and game management began in Vienna and continued in Brno, Lednice, Tišnov and České Budějovice. Meeting was full of visits of places with Dothistroma occurrence, good beer and meal. Lot of lovely places were visited with a group of nice people. We are looking forward to join next meeting in U. K. My photos are available HERE. Splavení východoslovenského Laborce, Latorice a Bodrogu je zachyceno na těchto fotografiích. Barevné jsou od Venci, černobílé jsou moje, focené Aničkou. Na tento sraz jsem připravil tři své stroje. Velorex a dva peráky, které jsem svěřil Járovi a Vencovi Janotů. Cesta probíhala celkem bez komplikací, i když se nemohu zbavit dojmu, že srazu něco chybělo. Snad je trochu sportovního nádechu. Nebylo v čem soutěžit. Hudba byla strašná, ale prasátko celkem ušlo. Hlavní cena tomboly - Číza 175 z konce 70. let byla spíš pomsta, takže ani o tombolu jsme neusilovali. Foto ZDE. Na loňské konferenci, kterou pořádal náš ústav, jsem se, stejně jako v případě stáže ve Španělsku, seznámil s Albertem Santinim, který mě pozval k sobě do Institutu ochrany rostlin ve Florencii. Bydlím u syna jeho kolegy. Volba bydlet s Marcem byla perfektní. Skoro každý den den mě seznamuje s novými lidmi, se kterými se účastním příjemných akcí, jako třeba výlet do Apenin na Corno alle Scale, nebo zahradní párty. Je až s podivem, jak se zdejší mladí lidé baví. Spíš než by se šli opíjet do hospody, sejdou se u někoho doma nebo na zahradě a připraví obrovskou hostinu s nejrůznějšími pamlsky z masa, ovoce a zeleniny. To, že se přitom otevře láhev vína, je jen doplněk jídla.
Jinak je tu strašné horko celý týden co jsem tu. Ještě v devět večer je 30 °C a dnes ještě k tomu odporné vlhko. Prý jsou to ale i  ve zdejších podmínkách abnormálně teplé dni. Človšk začíná chápat význam dloooouhé siesty po obědě.
Takže první série fotek z prvního týdne by měla být ZDE, druhá TADY a poslední třetí, kde najdete fotky z výletu do Ŕíma a do Benátek TU.
      Několik fotografií digitalizovaných z filmu nafoceného báječnou, krásnou a historickou Exaktou Varex IIa. Vyjeli jsme si s Filipem, Peťou, Peťou a Peťou zalozit do Jeseníků. Navzdory vleklým obavám počasí vyšlo a lezli jsme celé dva dny. Několik fotek ze stěn TADY. Plná velikost fotky je stažitelná kliknutím na symbol při pravém dolním rohu každého obrázku. Za asistence Jany Krajňákové, jejího otce pana Liptáka a revírníka Rusnáka jsem provedl inokulaci pokusných jilmů, vypěstovaných z explantátových kultur. Jedná se o různé křížence evropských a asijských jilmů s  vysokou rezistencí. Na těchto stromech bude sledována v pravidelných intervalech defoliace, způsobená vpravením tekutého média se sporami Ophiostoma novo-ulmi do cévních svazků. Po inokulaci jsme navštívili přilehlé překrásné arboretum. Foto ZDE.

Druhý den po závodech dračích lodí jsem si s Vencou, Věrkou a Tomášem sjeli horní úsek Vltavy, z Lenory do Nové Pece, dříve než bude tento úsek z důvody ochrany přírody navždy pro vodáky uzavřen. Počasí vyšlo, voda tekla, prostředí naprosto úchvatné! 23 fotek TŮDLE.

Krásná akce probíhala v areálu lipenské loděnice. Soutěžilo 8 týmů nejrůznějšího složení, naše posádka Přátelé ČVUT se umístila jako druhá. Přes 120 fotografií ZDE.

Za účelem zvládnutí infekčních testů na jilmech jsem byl pozván Alejandrem Sollou ze španělské Plasencie na tři týdny na stáž. Fotografie budu přidávat postupně, takže první série zde, druhá tůdle a poslední třetí tady. Byl jsem pozván na pomoc na závody motokár a motocyklů do Písku. Sám jsem si také na dráze sjel na svém Peráku. FOTO Jakožto frekventanti kurzu Biotechnologie lesních dřevin jsme se vypravili za Janou Krajňákovou na návštěvu univerzity v italském Udine. Jak je z fotografií patrné, věnovali jsme se nejen laboratorním radovánkám. Navštívili jsme tématicky příbuzná oddělení univerzity, kde se nám místní akademici obětavě věnovali, prezentovali jsme vlastní výzkum a ve čtvrtek a v pátek podnikli výlety do okolí. Čtvrtek patřil Janině půvabnému bydlišti v Duině, tamní World college a samozřejmě moři, podél kterého jsme si vykračovali směrem k Terstu. Do Terstu jsme se také podívali, viděl jsem tam prvně západ slunce do moře, konečně vím, že to nezasyčí! V pátek jsme si vyšlápli do hor nad zemětřesením postiženou vesnicí  Gemona. Pokud máte zájem si některou fotku stáhnout v plném rozlišení, klikněte na malou ikonku u pravého dolního rohu fotografie v albu. Proběhl v Metropolu. A zase málo polky!!! Obchodním akademičkám to moc slušelo, měli tam výbornou pizzu, ale drahý lahváče :-( Foto tůdle. A pro složku s plnou velikostí fotek klikni ZDE. se konal na výstavišti a neměl chybu! Účast byla hojná, hudba skvělá, jen té polky mohlo být o něco víc, děvčatům to moooc slušelo. Hele!  Plná verze fotek ke stažení tůdlenc.
Naháňka probíhala u Kounova, nedaleko Rakovníka, v honitbě Bechynských. Střelilo se 14 prasat a jedna liška, účast byla hojná - přes devadesát účastníků, z toho kolem 30-ti honců. Poslední leč se konala tradičně v Pnětlukách, s mysliveckým soudem, tancovačkou i bohatou tombolou a částečně pokračovala i doma u Bechynských až do šesté hodiny ranní. Foto z příjemné a vydařené akce ZDE.


  Starší odkazy - čím novější, tím níže:

          Pár fotografií z laboratoří budovy C, při výuce metod molekulární biologie ZDE .

 

          Konala se v areálu sídla ŠLP FLE ČZU, na zámku v Kostelci nad Černými Lesy. FOTKY

 

         Sešli jsme se v hojném počtu, ples se konal v pavilonu "Z" Budějovického Výstaviště, škoda že nás vyhnali už v půl třetí:-) Tancovalo se moooc hezky! Fotky se snad objeví po kliknutí SEM

 

Několik obrázků v plné velikosti tady.

Ples se konal v kulturním domě v Hodoníně a myslím, že až na trochu líné muzikanty byl moc pěkný. Po plese jsme se plesovým autobusem přesunuli k holkám na privát do Břeclavi, kde jsme si pořádně zabušili do kytar a dokonce se konal i malý vyvětrávací výlet na Pohansko. Kupa hustýýých fotek TU.

S Iris a Tomášem jsme se vydali navštívit Lucku, která byla na stáži v Turíně. Při té příležitosti jsme navštívili tamější univerzitu a oddělení fytopatologie, kde jsme se docela hezky družili, předvedli prezentace našeho výzkumu a shlédli prezentace jejich doktorandů a laboratoře. Při té příležitosti jsme si udělali i s Luckou třídenní výlet k Ligurskému moři, přes Janov do Pisy a do Florencie. V Turíně jsme pak navštívili také Národní automobilové muzeum a na cestě domů ještě Benátky. Celkem jsme najeli něco přes 3500 km. Oktávka se držela, drobné závady ani nestojí za řeč a že trošku slintala z diferáku... no Bóže! To bylo jen chutí ke kilometrům:-) Vše poctivě zdokumentováno ZDE.

 

Konalo se opět v báječném prostoru předhůří Novohradských hor - tzv. Slepičích horách kolem Velkých Skalin. Na oficiálních stránkách Přežít se jistě časem objeví i fotografie z Wikiho foťáku. Moje fotografie si můžete prohlédnout a stáhnout tadyk.

Tento rok proběhl kurz geobiocenologického mapování v prostoru českých vesnic v rumunském Banátu, bydleli jsme u českých rodin ve Svaté Heleně a podnikali výlety do přilehlého okolí, do Gerniku a dál podél Dunaje na skok do Přírodního parku Železná vrata. Zájezdu se účastnili členové doktorského týmu a to i z Fakulty sociálních studií. Asi 200 fotografií si můžete prohlédnout tadyk

Na rafty do rakouských Alp jsem jel tedy spíš jako řidič, ale laskavá Severka se nade mnou slitovala, vzala volant za mě, takže jsem si jednou Salzu sjel. V sobotu odpoledne se jel kousek Teichlu, v neděli, pondělí i úterý Salza, bydleli jsme v penzionu ve Wildalpenském kempu, což byl vzhledem k počasí opravdu dobrý nápad. Fotky TU.

Tradiční, již 37. ročník srazu našeho veteran clubu. Přihlášeno přibližně 250 automobilů a motocyklů do roku výroby 1945. Já jel s Arielem 500 OHV model F, r. v.1929 se startovním číslem 24 a bohužel jsem se nijak neumístil. Fotky tady.

Mezinárodní konference týkající se chorob asimilačního aparátu a prýtů. Libor měl přednášku a já s Irčou poster. Čtvrtým účatníkem byla Mirka Bednářová. Jeli jsme Liborovým autem a ve čtyřhvězdičkovém hotelu se měli jako v bavlnce. Fotky.

Fotografie z tradičního každoročního srazu promovaných inženýrů :-) Průběžně budu doplňovat fotografie od Peti a Milana, až mi je pošlou. A už mi je poslali, takže je úúúplně všechny najdete zde:-) K tomu ještě video.

Ochutnávka fotografií z Podkarpatské Rusi (jen část) je tady. Ty úplně černobílé jsou digitalizované z barevného negativu, nebylo možné to odfiltrovat a vytáhnout barvy, takže pokud máte zájem vidět barevné originály, stejně jako papírovou formu těch černobílých, co jsou namodralé, najdete je všechny v mém fotoalbu.

 Proběhla od 13:00 v Modřicích u Brna.  Na radnici byl průběh standartní a v restauraci jsme vydrželi až do půl noci, tančilo se do roztrhání těla, zkrátka vydařená akce :-) Asi 276 fotografií tady.

Digitalizované fotky focené Exaktou na film najdete zde. V klasickém albu je samozřejmě uvidíte trošku lepší. Omlouvám se za tu mizernou společnou fotku, ale do teďka nemůžu pochopit, proč má ostrý jen střed a zbytek je rozplynutý :-(

Konal se v Třeboni a končil v Jílovicích. Náramně vydařená akce, za přijatelné startovné jsme se najedli a napili co hrdlo ráčelo a navíc si jetě prohlédli Třeboňský zámek. Já řídil Káčko s Járou a Milčou, Vencovi jsem půjčil Peráka. Fotky TU.

Mezinárodní, česko-rakouský tábor probíhal na srubu Amazonek, v Malčicích u Kaplice. Fotek jen část, protože většina je toho na cd, které se snad jednou dostane i ke mně. Každoroční sraz šílenců s "kejvačkama" měl standartní průběh. Sobotní jízda Blanským lesem, mj. přes Lhenice, večerní kapela a tanec a samozřejmě tradiční gumování nalitých účastníků, kterým není 700Kč za pneumatiku líto :-))) Účastnil jsem se v dopolední části na Peráku a od odpoledne s Velorexem a Verčou. Fotek je taky  jen pár.

Byl odstartován v pátek ráno v Koutech nad Desnou, povinný bivak v Loučné po 48 km, druhý den se vzhledem k počasí, které nakonec nebylo tak strašné, druhá etapa zkrátila na 38 km. Evy to vzdaly ze zdravotních důvodů už 1. den na 33 km, Kača s Ivou došly první den celý, ale na druhý si už netrofly. Já ušel ze druhý den asi 24 km. Pejsek Dasty se prostě zastavil a odmítal pokračovat bez své smečky a bez paničky, tak nezbývalo než sejít do údolí a závod vzdát. Přesto jsme dostali cen, že jsem je málem nepobral. Kočka na konci je Adélka Jirky Galleho ve Vrbně pod Pradědem. Fotky TU.

Evropská konference přibližně kolem pesticidů a trvale udržitelného obhospodařování lesů se konala asi 30 km od Florencie v horské vesničce s překrásným a velkým klášterem, ve kterém probíhalo i jednání. Bydleli jsme v hotelu hned vedle a na zahradu kláštera navazovalo úžasné arboretum ze čtyřicátých let 19. století. Fotky z terénu pocházejí z neuvěřitelně smíšených plantáží (hlošina, dub cer a zimní, jeřáb oskeruše a olše... srdčitá? (Alnus cordata), na vedlejší ploše také moruše, třešeň ptačí, ořešák, jasan úzkolistý. Arboretum jsme navštívili v pátek, a v sobotu, když už byl meeting oficiálně ukončený, jsem se vydal za krásami Florencie. Foto TADY.

Světovou konferenci o ochraně lesů jsme pořádali letos my. Hlavním výchozím místem byl Tišnov, ale cestovali jsme po celé Moravě. Jednalo a výletovalo se na Školním lesním podniku, v Ranšpurku u Lanžhota, v Lednici, v hotelu Kamzík v Karlově pod Praděem a nakonec i na naší fakultě. Přes některé organizační potíže byli účastníci spkojeni, stejně jako jejich manželky, pro které byl zajišťován ladies program a přeprava Oktávkou :-) Foto zde.

Vedla ho Doc. Jana Krajňáková z Udine. Dozvěděli jsme mnoho nového a zajímavého, ovšem fotodokumentaci jsem dost zanedbával. ZDE je pár fotografií z posledního dne.

Akce jsem zúčastnil jen od soboty večer do neděle. Jeli jsme se podívat na vltavíny kolem Chlumu nad Malší a Nesměně. Dá se říct, že jsme byli úspěšní a většina z nás vltavíny našla, ovšem s výjimkou mě. Pár fotografií z neděle.

Pár fotek norské návštěvy z Lednicko -Valtického areálu.

Dokumentace, kterou jsem byl dokonce obhajován u mysliveckého soudu :-)) Naháněla se spolu s Mičovickým sdružením Stráž, úlovek žádný, rána jedna, ovšem jen do horizontu.

Terénní cvičení proběhlo v prostorách ŠLP - v arboretu Křtiny a v Rakoveckém údolí a druhý den v Lednicko - Valtickém areálu (Randez vous a Lednický park). Foto tuna

Zdařilá tradiční akce, tentokrát v až 13-ti stupňovém mrazu. Fotky jsou od Venci a ode mě. Ty moje pochází z Haničky: Rolleiflex Standart, Tessar 3,8/75, na materiál Ilford pan 100 a 50 ASA. Přefoceno ve zvětšováku Canonem. Všechny fotky jsou zde.

Cílem letošní vyprdívací mezisvátkové výpravy byl vrchol Hraničník, vypínající se nad Novou Pecí, přímo na hranicích s Rakouskem. Auta jsem parkovali na celnici na Zadní Zvonkové, odtud jsme vystoupali na Smrčinu a pokračovali po hřebeni na Hraničník, sestup a návrat byl poněkud delší, než jsme předpokládali. Na zpáteční cestě jsme si přejeli Lipno přímo po zamrzlé hladině a v Budějcích jsme pro rozmrazení navštívili plovárnu.  Rezavým hřebem byla večeře v přilehlé restauraci. Opravdu nestálo za to, co stála. Foto tůdle.
Fotky ze Silvestra z Křižanova, tentokrát všechny, od Renči, Venci i ode mě. 

Pár obrázků z tradiční akce našeho veteranklubu, kam jsme zavítali rovnou ze silvestrovského výletu s Vencou a Járou Janotou na Káčku.
Úspěšná naháňka v lečích U Říhů a Brychů hora mě učinila králem honu. Střelil jsem jednu sele a druhé postřelil. Šest fotografií z Rolleiflexu.

Google