Jawa 50/23 "Mustang" r. v. 1971


mustang

  Mustanga jsem zakoupil 10. 2. 2009 na aukru pomocí "Kup teď" za 1000 Kč. 12. 2. večer se mi ozval majitel a v pátek 13. 2. ráno jsem pro Mustanga jel do Zlonína u Prahy. Ani jsem se nepokoušel nastartovat, moc pojízdně nevypadal a z koupě se stejně nedalo couvnout. Naložil jsem ho do Oktávky a odvezl domů. Hned v pátek odpoledne jsem se do něho s vervou pustil. Rozebral, obrousil, posvařoval, vyčistil motor a seřídil motor, v sobotu ráno nakoupil pár dílů, které si vyžadovaly výměnit a také barvu. Odpoledne jsem celého Mustanga nastříkal a v neděli složil a zpojízdnil. Celá "renovace" trvala jen 28 hodin, i když dost tvrdé dřiny a velkého kvaltování. Stála ale pouhých 500Kč. A proč to všechno? Proč já a pincek? Protože tento malý motocykl bude jednou z hlavních cen tomboly našeho plesu střiženého v duchu Divokého Západu a tam přece divocí mustangové nesmějí chybět!

ZDE najdete fotografie motocyklu v nálezovém stavu z 13. 2., ze stavu po renovaci 15. 2. a také samozřejmě něco z období renovace :-)

  A jak skončil? Byl Sárou nazdoben a po rychlovýměně duše a benzinového filtru těsně před plesem jsem s ním přejel do Žabin na místo konání a ještě asi hodinu ladil. Zmenšil se totiž nečekaně odtrh. Nakonec ale vše dopadlo v pořádku. Byl vylosován jako druhá cena tomboly, přijel jsem s ním na parket (chytl na první šlápnutí), vyšrouboval svíčku (pro jistotu) a předal výherci - Kristýně Libusové!

v tombolepózy u tombolydetail nádržepózy v tombolepózy v tombolepózy v tombolepříjezd při losovánípředávánílosování mustanga