Jawa 250/11 "Pérák" r. v. 1948


 Tohoto péráka, nejhoršího z tria, jsem dne 29. ledna 2007 nechal Radku Kalousovi za opískování dvou péráků o něco lepších.   

 Trio Peráků jsem koupil hned po smrti jejich původního majitele, pana Ludvíka Študlara z Vodice od jeho syna 13. července 2006. Za tuto hromádku neštěstí jsem dal 500 Kč. Ukázalo se, že jeden z nich (černý) je dokonce přihlášený a tak jsem provedl přepis. Na tři Peráky mám pouze dva motory, oba typ Janeček. První s Peráků je černý, je v nejlepším stavu a má platný TP. Bude z nich zrenovován jako první, zatím předpokládám, že do vojenského provedení. Je z roku 1948 a chybí mu snad jen původní sedačka a nosič. Další z Peráků je opět z roku 1948, černé barvy, dost nekompletní, ale má motor, byť zarezlý. Poslední Perák je červený, je z roku 1949, hlásí se ke Zbrojovce Brno a má už blatníky s lemy. Je původní červené barvy a i on je dost nekompletní. Ani jeden s Peráků nemá původní sedačku ani přední parabolu. Je k nim jen jeden nosič. Výfuková kolena jsou všechna děravá, stejně jako některá kola. Peráka z roku 1948, složeného z dílů, které zbyly, jsem věnoval Radkovi Kalousovi za opískování prvních dvou dne 29. ledna 2007.

 

nálezový stav "in situ":    ...a už jsou v chalupě:             ne všechno půjde použít:     Perák darován Radku Kalousovi za opískování zbývajících dvou: